Szkoła Podstawowa im. Powstania Wielkopolskiego w Jankowie Zaleśnym

Czwartek, 2021-04-15

Imieniny: Adolfiny, Odetty

Mikołajki w klasach I-III

7 grudnia w klasach młodszych z okazji mikołajek odbyły się różnorodne zajęcie mające na celu uświetnić ten dzień.

Z tej okazji, wszyscy odpowiednio przygotowali się do lekcji on-line zakładając specjalne, mikołajkowe stroje. Na początku, uczniowie oglądali prezentację o św. Mikołaju oraz film poświęcony prawdziwej historii św. Mikołaja. Następnie dzieci rozmawiały o Świętym Mikołaju: Kim był? Co robił? Jak dziś możemy zostać Świętymi Mikołajami? Co najważniejsze rozważały: czy lepiej dawać czy przyjmować prezenty i co sprawia większą przyjemność?

Po lekcjach on-line uczniowie spotkali się w szkole, gdzie czekała na nich niespodzianka. Mikołaj zawitał w szkolne progi i dla każdego przyniósł prezent oraz zostawił list. Wszyscy uczniowie z wielką uwagą i skupieniem wysłuchali czytanej przez wychowawczynie listu od Świętego Mikołaja.

Był to dzień pełen radości i uśmiechów, teraz już wszyscy oczekują upragnionych Świąt Bożego Narodzenia.