Komunikat w sprawie koordynatora d/s dostępności

Komunikat w sprawie wyznaczenia Koordynatora do spraw dostępności w Szkole Podstawowej
im. Powstania Wielkopolskiego w Jankowie Zaleśnym

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Powstania Wielkopolskiego w Jankowie Zaleśnym wyznaczył Koordynatora ds. dostępności w tutejszej placówce.

Funkcję będzie pełniła Pani Irena Sójka, nauczycielka Szkoły Podstawowej im. Powstania Wielkopolskiego w Jankowie Zaleśnym.

Podstawa prawna

Wyznaczenie koordynatora ds. dostępności dla Szkoły Podstawowej im. Powstania Wielkopolskiego w Jankowie Zaleśnym było realizacją obowiązku nałożonego na wszystkie podmioty publiczne przez ustawę z dnia 19 lipca 2019 roku o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (t.j. Dz. U. z 2020 roku poz.1062)

Zadania koordynatora ds. dostępności

Zgodnie z zapisami ustawy, do zadań koordynatora ds. dostępności będzie należało:

• wspieranie osób ze szczególnymi potrzebami w dostępie do usług świadczonych przez Szkołę Podstawową im. Powstania Wielkopolskiego w Jankowie Zaleśnym;

• przygotowanie i koordynacją wdrożenia planu działania na rzecz poprawy zapewniania dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami przez Szkołę Podstawową im. Powstania Wielkopolskiego w Jankowie Zaleśnym;

• monitorowaniem działalności Szkoły Podstawowej im. Powstania Wielkopolskiego
    w Jankowie Zaleśnym w zakresie zapewniania dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.

Dane kontaktowe:

Koordynator ds. dostępności w Szkole Podstawowej im. Powstania Wielkopolskiego