Warsztaty czekoladowe

15.01.2020 roku Dzieci z przedszkola oraz szkoły uczestniczyły w warsztatach czekoladowych prowadzonych przez Panią Magdalenę Kuźniacką. Prowadząca pokazała składniki, z których powstaje czekolada: ziarna kakaowca, prawdziwe kako, masło kakowe, mleko, cukier i opowiedziała o procesie powstawania tego przysmaku. Zachęcała, aby dzieci wraz ze swoimi bliskimi przy kupnie czekolady zwracały uwagę, z jakich składników jest zrobiona. Wskazała szczególnie na zawartość szkodliwego oleju palmowego. Dzieci miały okazję skosztować prawdziwej, ciepłej i pysznej czekolady do picia. Następnie pani Magdalena pokazała jak się temperuje płynną czekoladę, z której dzieci samodzielnie robiły cztery własne lizaki. Na koniec pozostał najprzyjemniejszy etap produkcji lizaków mianowicie sprawdzenie jakości. Dzieci z apetytem skosztowały po jednym lizaku. Warsztaty bardzo zaciekawiły przedszkolaków i uczniów oraz sprawiły im dużo radości.