Święto Pieczonego Ziemniaka

30. 09 odbyło się w naszej szkole święto pieczonego ziemniaka.

Niestety ze względu na pogodę ognisko zostało przełożone na inny termin, ale pozostałe atrakcje odbyły się bez zarzutu. Na początku dziewczynki z kl. 8 przybliżyły nam historię ziemniaka w Polsce, a następnie wszyscy wzięli udział w rozgrywkach sportowych w których główną rolę odgrywał ziemniak. 4 drużyny zmierzyły się w następujących konkurencjach: slalom z ziemniakiem na łyżce, rzucanie ziemniakiem do wiaderka, skoki w worku, podawanie ziemniaków dołem do wiaderka, rozróżnianie warzyw z zamkniętymi oczami, zagadki.

Ponad to chętne dzieci wzięły udział w konkursie na ludzika z ziemniaków oraz na największą pyrę. Zwycięzcami okazali się Jakub Kierzkowski, Oliwia Kierzkowska i Michał Szlachta (konkurs na ludzika z ziemniaków) oraz Michał Szlachta (konkurs na największą pyrę). Zwycięzcom gratulujemy.