Wtorek, 2024-03-19

Imieniny: Aleksandryny, Józefa

Międzynarodowy Dzień Puzzli

Puzzle znają chyba wszyscy. To rozrywka, która potrafi połączyć pokolenia. 29 stycznia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Puzzli. Uczniowie klas I-III postanowili w tym roku przyłączyć się do obchodów tego dnia. Mieli okazję układać puzzle przedstawiające ich ulubione postacie bajkowe.Podczas tej lekcji uczniowie ćwiczyli pamięć i koncentrację oraz uczyli się wytrwałości w dążeniu do celu. Puzzle są doskonałą motywacją do dalszych działań, a ich ułożenie przynosi dużo satysfakcji.Ten rodzaj aktywności poza walorami edukacyjnymi sprawił uczniom wiele frajdy.

Ciekawe, czy John Spilsbury tworząc w XVIII wieku pierwszą układankę na bazie mapy spodziewał się, jakie korzyści przyniesie ludziom układanie puzzli…